ProDiş » Tedaviler » Estetik Diş Hekimliği » Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Giriş cümlesi : Dişlerinizin renginden memnun değilseniz, başkalarından daha sarı tonda (gölge) dişleriniz olduğunu düşünüyorsanız profesyonel bir diş beyazlatma tedavisi size göre olabilir. Basit olarak diş beyazlatma tedavisi, dişin en dış tabakası olan ve dişe beyaz rengini veren mine tabakasındaki prizmaların bazı kimyasal ajanlarla kısa sürede renginin açılmasıyla yapılır. Biz kliniğimizde her alanda olduğu gibi bu alanda da bu işi için en uygun, en güvenilir, en iyi sonuç veren markalar ile çalışıyoruz.

  1. Phillips zoom (veya FGM whitening )
  2. Opalescence Birinci sistem Phillips markasının geliştirdiği phillips zoom sistemidir. Bu yöntem kişiye özel hazırlanan plaklar ile uygulanır. Hastamızın tek yapması gereken beyazlatma jelini plağın içine sürüp plağı dişlerine takmasıdır. Bu plak tercihen gece uyku süresi boyunca yapılmalıdır. Bu tedavi 5 gün boyunca devam etmelidir. İkinci sistem opalesence beyazlatma sistemi, kliniğimizde hekimlerimiz tarafından birebir uygulanır. Bu yöntemde hekim tarafından dişlerinizin üzerine sürülen beyazlatma jeli yine hekiminiz tarafından bir saat boyunca lazer yardımıyla uygulanır. Toplamda 2 veya 3 seans sürer. Kliniğimizde uyguladığımız her iki tedavi de diş renklenmelerinin ve lekeli belli tipleri için etkili çözümdür. Kozmetik olarak dişin görünüş özelliklerini geliştirir güvenilirdir. Diş hekimin kontrolü altında kaliteli markalar ile çalışıyoruz. Avrupa’da İngiltere’de ve Türkiye’de her gün binlerce sahte beyazlatma kitleri satılıyor ve maalesef insanlar arasında bir umut olarak ilgi duyuyor. Her iki tedavide de her iki marka ve kliniğimiz gözle görülür bir renk değişimini ve ulaşabileceğimiz final rengini garanti eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Dişler neden renklenir?

Dişlerin renklenmesine yol açan birçok sebep vardır. Bunlar temel olarak diyet ve yaşam biçimi ile alakalıdır. Sigara kullanımı, kırmız şarap, kahve, çay tüketimi bunun ile sorumlu tutulan başlıca sebeplerdir. Fakat gündelik hayatta yediğimiz sıradan yiyecekler, herhangi bir renk pigmentine sahip yiyecekler bile diş renklenmesine yol açabilir. Kötü ağız hijyeni, diş eti hastalıkları ve bazı ilaçlar ise dişte renk değişimine (discolour) neden olan diğer sebeplerdir. İşte bu yüzden bu sebeplerin çokluğundan, karışıklığından dolayı beyazlatma tedavileri hakkında profesyonel bir destek almanız gerekmektedir ve Prodiş Polikliniği'ndeki hekiminize bu alışkanlıklarınızı öykülerinizi daha iyi bir tedavi için detaylıca anlatmanız gerekmektedir.

Dişlerimi beyazlatmak istesem beyazlarlar mı?

Diş hekimliğinde yaşanan teknolojik gelişmeler ve kliniğimizde uyguladığımız son teknoloji tedavi imkanlarıyla dişlerinizi beyazlatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Beyazlatma tedavisi için uygun olup olmadığınız başlangıç muayenesi sırasında hekiminiz tarafından size iletilecektir.

Acıtacak mı?

Bazı duyarlılık normaldir, ancak bu duyarsızlaştırıcı ve flor ajanları kullanılarak önemli ölçüde azaltılabilir. Yaşanabilecek hassasiyetler hekimlerimiz tarafından size verilecek ekstra flor jelleri ile kolaylıkla çözülebilecek tiptedirler.

Zararlı mı?

Profesyonel ürünler, daha etkili, emaye üzerinde nazik ve özel olarak üretilmiş güvenli seviyelerde hidrojen peroksit içerir. Sahte üretimler ise güvenli seviyelerde olmayan zararlı ajanlar içermektedir.

Nasıl çalışır?

Diş hidrojen peroksiti emer ve renk molekülünü parçalayarak dişi içeriden beyaza çevirir ve lekeleri dışarıdan çıkarır.

Bu süreç ne kadar zaman alır?

Phillips zoom ve opalescence beyazlatma sistemlerinin her ikisi de uykunuzda yapılabilecek harika beyazlatma yöntemleridir. İşlem yaklaşık en fazla 7 gün sürer.(ortalama beş gün).

Başa dön