ProDiş » Tedaviler » Estetik Diş Hekimliği » Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Çapraşık dişlerde (hafif ve orta dereceli çapraşıklarda), Eksik diş olduğu durumlarda, Normal dolgularda halledilemeyen çürük çeşitlerinde, kırık veya travmaya bağlı ciddi madde kayıplı dişlerde, şekil bozukluklarında, diş implantlarının üst yapısı olarak, renk problemi olan dişlerin estetik amaçlarla giderilmesi,

Bu gibi durumlarda ve daha fazla sorunları olan hastalarda, hekimle beraber hastanın birlikte karar vermesiyle porselen kaplama işlemi başlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Porselen diş kaplama kaç seansta biter?

2-3 seansta bitirilebilir. İlk seans kesim yapılıp ölçü alınır, ikinci seansta da laboratuvarda kişiye özel olarak üretilmiş olan porselen kaplama veya köprü provaları hekim-laboratuvar işbirliğiyle dişin endikasyon durumuna göre yapılır. Hastanın beğenisine göre ağız ortamında simante edilip yapıştırılır. Laboratuvar aşamasında hastayı dişsiz bırakmamak gerekir. Geçici dişler 1.seansta alınan ölçüyle aynı seansta ya da laboratuvarda yaptırılarak ağıza takılır. Hasta ilk seansta geçici dişi takılarak uğurlanmış olur.
Bilgisayarlı tarayıcı sistemlerinde ise diş kesimi yapıldıktan 2 ila 3 saat sonra daimi porselen diş bitirilir, aynı gün içinde porselen kaplama bitmiş olur.

Başa dön