ProDiş » Tedaviler » İmplant Uygulamaları » İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Çene kemiğinin içine yerleştirilen üzerine yapılacak olan protezlere destek veren titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Eksik dişlerin yerine yapılan bu yapay kökler uzun ömürlüdür. Üzerine yapılacak olan sabit ve hareketli protez ile hastanın çiğneme fonksiyonunu ve estetik isteklerini karşılar. Torbalı implant tedavisi için en doğru yerdesiniz.

İmplant Tedavisi Aşamaları

İlk olarak hastadan röntgen alınarak muayene sağlanır. Muayene sonucunda hastaya uygun implant tedavi planı yapılır ve hekim yapılacak olan implantın çap ve boylarını belirler.

İkinci aşama ise operasyonun yapılışıdır. İmplant yerleştirilecek bölgeye lokal anestezi uygulanır. Analiz sonucu belirlenen çap ve boylardaki implantlar yerleştirilir ve dişeti kapatılır. İşlem sonlandırılır.

Bundan sonrası implantın kemik ile bütünleşmesi için yaklaşık 2 aylık sürecin geçmesi beklenir. Süreç tamamlandıktan sonra implantların üzerinden ölçü alınarak protez yapım aşamasına geçilir ve yapılan provalarla tedavi birkaç gün içinde sonlandırılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş İmplant Tedavisi Ağrılı Mıdır?

İşlem esnasında uygulanan lokal anestezi nedeniyle hiçbir ağrı hissedilmez. İşlem sonrası oluşabilecek ağrı için uygun ağrı kesiciler hekim tarafından reçete edilir.

İmplantların kullanım ömrü ne kadardır?

İyi planlanan ve doğru ilerleyen operasyon ile implantların kullanımı uzun ömürlüdür. Bu durumu takiben doğal dişlerimiz gibi rutin bakımlarımız ve ağız hijyenimize verdiğimiz önem bu süreci etkiler.

İmplant yapılmasının mümkün olmadığı durumlar nelerdir?

Bazı rahatsızlıklar ve engellerden dolayı implant tedavisi uygun olmayabilir. Bunlar;
*Bazı kalp hastalıkları
*Kan pıhtılaşma sorunları
*Diyabetin düzenli seyretmediği durumlar vb.

İnsan vücuduna zararı var mıdır?

Saf titanyum ve titanyum alaşımları klinik olarak en iyi sonucu vermiştir. İnsan vücuduna alerji yapmaz ve kırılmaya karşı direnci vardır. Aynı zamanda paslanmaz ve ısıya dayanıklıdır. İnsan vücuduna hiçbir şekilde zararı yoktur.

Başa dön